• AKTUELNO U USK: VISOKA DELEGACIJA EU I BIH DANAS U POSJETI KAMPU „ LIPA „
  • EU ZVANIČNICI POTVRDILI DOSTAVU VAKCINA ZA ZAPADNI BALKAN: ZAJEDNO SMO U OVOME!
  • KORONA U USK: PET PREMINULIH I 39 NOVOZARAŽENIH
  • BIHAĆ: U TOKU SJEDNICA GRADSKOG VIJEĆA

ZASLUŽENO PRIZNANJE: DŽEKIN SPEKTAKULARNI POGODAK PROTIV CHELSEAJA PROGLAŠEN ZA ROMIN GOL DESETLJEĆA

- Pogodak Edin Džeke na Stamford Bridgeu protiv Chelseaja proglašen je za najbolji gol Rome u proteklom desetljeću...

RIM, 31. decembra - "Tehnika, tajming, snaga, preciznost... Krajnje nevjerovatan udarac Džeke je Romin gol decenije", opisala je zvanična stranica Vučice čuveni pogodak kapitena reprezentacije Bosne i Hercegovine.

Utakmica na kojoj je postignut ovaj fenomenalan gol odigrana je prije dvije godine u okviru 3. kola grupne faze Lige prvaka.
Chelsea je do Džekinog gola imao prednost 2:1 golovima Luiza i Hazarda, dok je za Romu u prvom poluvremenu pogodio Kolarov.

Uslijedio je potom 64. minuti kada je Fazio uputio sjajnu dubinsku loptu, koju je Džeko iz prve poslao u mrežu volejem lijevom nogom na maestralan način. Inače, utakmica je okončana rezultatom 3:3 i to nakon što su Džeko i Hazard postigli po još jedan pogodak.