INFO

  • VETERANI RATA GRADE DRUŠTVO MIRA: U CAZINU ODRŽANA RADIONICA NA KOJOJ SU VETERANI RATA GOVORILI O LIČNIM ISKUSTVIMA
  • JANUAR I ZDRAVLJE ŽENE: EVROPSKA SEDMICA PREVENCIJE RAKA GRLIĆA MATERNICE PREPORUČUJE REDOVNE PREGLEDE
  • OSNOVNE I SREDNJE ŠKOLE U USK: SUTRA POČINJE NASTAVA U DRUGOM POLUGODIŠTU
  • KAMP LIPA DANAS: SITUACIJA U ŠATORSKOM NASELJU SVE BOLJA, NJEMAČKI HUMANITARCI DOPREMILI POMOĆ ZA MIGRANTE
  • NOVI ZAKON O INSPEKCIJSKIM POSLOVIMA USK: INSPEKTORIMA NA TERENU OMOGUĆEN EFEKTIVNIJI RAD U NADZORU POŠTIVANJA ZAKONSKIH PROPISA
  • USK KORONA BILANS: TESTIRANA 52 UZORKA, 10 NOVOZARAŽENIH
  • SUTRA U NAŠOJ ZEMLJI PRETEŽNO OBLAČNO UZ SLABIJU KIŠU, SUSNJEŽICU I SNIJEG
  • BIH: MIGRANTI PREŽIVLJAVAJU U ŠUMI KOD BIHAĆA, TRI KILOMETRA OD GRANICE EU-A
  • O REZULTATIMA RADA NA GODIŠNJOJ PRESS KONFERENCIJI: FEDERALNA UPRAVA ZA INSPEKCIJSKE POSLOVE PRIHODOVALA 15 MILIONA MARAKA U BUDŽET

U EGIPTU SUTRA POČINJE 27. SVJETSKO PRVENSTVO ZA RUKOMETAŠE

- Na ovom prvenstvu prvi put u istoriji će učestvovati 32 reprezentacije, kao što je to u nogometu.

U EGIPTU SUTRA POČINJE 27. SVJETSKO PRVENSTVO ZA RUKOMETAŠE

KAIRO, 12. januara  - Utakmicom Egipat - Čile, sutra u Kairu počinje 27. svjetsko prvenstvo za rukometaše. To će biti treći put da se SP održava u Africi. Prvi put domaćin je također bio Egipat 1999., a zatim Tunis 2005. godine. 

Na ovom prvenstvu prvi put u istoriji će učestvovati 32 reprezentacije, kao što je to u nogometu, zbog čega je promijenjen format takmičenja.

Titulu svjetskog prvaka brane Danci, koji su bili domaćini prošlog turnira, a svoje debitantske nastupe na SP imat će selekcije Zelenortskih Ostrva, Urugvaja i DR Kongo.

Zbog pritiska evropskih reprezentacija, organizator je odlučio da se zbog prevelikog rizika od  širenja koronavirusa završni turnir igra bez prisustva gledalaca. 

Prvenstvo će se igrati u četiri dvorane, tri u Kairu i njegovom predgrađu, te u blizini Aleksandrije. Centralna dvorana u Kairu kapaciteta je 17.000 gledalaca. Dvorana u novoj administrativnoj prijestolnici Egipta može da primi 7.500, dvorana "6. oktobar" prima 5.200, dok je dvorana "Borg El Arab", u blizini  Aleksandrije, kapaciteta 5.000 gladalaca.  

U A-grupi će igrati Njemačka, Mađarska, Urugvaj i Zelenortska Ostrva, u B-grupi Španija, Tunis, Brazil i Poljska, C-grupi Hrvatska, Katar, Japan i Angola, D-grupi Danska, Argentina, Bahrein i Kongo, E-grupi Norveška, Austrija, Francuska i SAD, F-grupi Portugal, Alžir, Island i Maroko, G-grupi  Švedska, Egipat, Češka i Čile, te u H-grupi Slovenija, Bjelorusija, Južna Koreja i Rusija.

U prvom krugu 32 ekipe igraju međusobno u osam grupa sa po četiri reprezentacije, a u drugi krug prolaze po tri reprezentacije. 

U drugom dijelu će se formirati četiri grupe sa po šest reprezentacija, a iz svake grupe u četvrtfinale prolaze po dvije najbolje reprezentacije, koje će dalje do finala igrati po sistemu eliminacija.

U drugom dijelu takmičenja će se križati grupe A i B, C i D, E i F, te G i H. 

Na dosadašnjim svjetskim prvenstvima najuspješnija je bila Francuska sa šest titula, slijede Švedska i Rumunija sa po četiri titule, po dvije titule su osvojile Rusija, Španija i Njemačka, po jednu Hrvatska, Danska te nekadašnja Zapadna Njamačka, kao i bivše države Čehoslovačka, Sovjetski Savez i Jugoslavija.

U glavne konkurente za novu titulu ubrajaju se branitelj nasova Danska, te Norveška, Njemačka, Hrvatska, Španija i Egipat.  

Finale i susret za treće mjesto igrat će se 31. januara.

Raspored utakmica na SP: 

A-grupa: 
15. januara 
18:00 Njemačka – Urugvaj 
20:30 Mađarska – Zelenortski Otoci 

17. januara:
18:00 Zelenortski Otoci – Njemačka 
20:30 Mađarska – Urugvaj 

19. januara: 
18:00 Urugvaj - Zelenortski Otoci 
20:30 Mađarska – Njemačka 

B-grupa:
15. januara:
18:00 Španija – Brazil 
20:30 Tunis – Poljska 

17. januara: 
18:00 Tunis – Brazil 
20:30 Poljska – Španija  

19. januara: 
18:00 Španija – Tunis 
20:30 Brazil – Poljska 

C-grupa:  
15. januara:
15:30 Katar - Angola 
18:00 Hrvatska – Japan 

17. januara: 
15:30 Katar – Japan 
18:00 Angola – Hrvatska 

19. januara:  
15:30 Japan – Angola 
18:00 Hrvatska - Katar 

D-grupa: 
15. januara: 
18:00 Argentina – DR Kongo 
20:30 Danska – Bahrein 

17. januara: 
18:00 Argentina – Bahrein 
20:30 DR Kongo – Danska

19. januara: 
18:00 Bahrein – DR Kongo 
20:30 Danska – Argentina 

E-grupa: 
14. januara: 
18:00 Austrija – SAD 
20:30 Norveška – Francuska 

16. januara: 
18:00 Austrija – Francuska 
20:30 SAD – Norveška 

18. januara: 
18:00 Francuska – SAD 
20:30 Norveška – Austrija 

F-grupa: 
14. januara: 
18:00 Alžir – Maroko 
20:30 Portugal – Island 

16. januara: 
18:00 Maroko – Portugal 
20:30 Alžir – Island 

18. januara: 
18:00 Portugal – Alžir 
20:30 Island – Maroko 

G-grupa:
13. januara: 
18:00 Egipat – Čile 

14. januara: 
20:30 Švedska – Češka

16. januara: 
18:00 Egipat – Češka 
23:30 Švedska – Čile 

18. januara: 
18:00 Češka – Čile 
20:30 Švedska – Egipat 

H-grupa:
14. januara: 
15:30 Bjelorusija – Rusija 
18:00 Slovenija – Južna Koreja 

16. januara: 
15.30 Bjelorusija – Južna Koreja 
18:00 Rusija – Slovenija 

18. januara: 
15:30 Južna Koreja – Rusija 
18:00 Slovenija - Bjelorusija 

 



VEZANE VIJESTI

KOMENTARI


TRAŽI

MARKETING


RTVUSK LIVE





MARKETING