• SUĐENJE NOVALIĆU I DRUGIMA: KAKO JE NASTAO PLAN NA OSNOVU KOJEG SU NABAVLJENI RESPIRATORI
  • KORONA U USK: PET PREMINULIH I 39 NOVOZARAŽENIH

SPORTSKA NEDJELJA: IZDVOJILI SMO...

- Od zanimljivijih sportskih događaja izdvojili smo one u vezi s nogometom i tenisom...

BIHAĆ, 28. marta - Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine  u blijedoj i skromnoj predstavi na Bilinom polju u Zenici, remizirala je protiv Kostarike rezultatom 0:0 u prijateljskom susretu.

Zmajevi su u potpuno drugačijem sastavu izašli na teren u odnosu na meč u Finskoj, a selektor Ivaylo Petev, koji nije prisutan zbog pozitivnog testa na korona virus, pružio je priliku igračima koji nisu imali minute u kvalifikacijama. Naredni susret kvalifikacije je u srijedu na Grbavici protiv svjetskih prvaka Francuske.

Dramatičan je bio finiš kvalifikacione utakmice za Svjetsko prvenstvo između Srbije i Portugala (2:2) u Beogradu, a u centru pažnje bio je Cristiano Ronaldo nakon što mu u posljednjim sekundama nije priznat regularan gol.

Ronaldo je u 93. minuti iskoristio jednu grešku u odbrani Srbije, uspio je loptu poslati u gol, a kako je jedan domaći igrač stigao na gol-liniju i uspio izbio loptu iz mreže, sudije nisu vidjele da je ona prešla gol-liniju i nisu priznale čist pogodak.

Bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur u drugom kolu okončao je nastup na Masters 1000 turniru u Majamiju porazom od Tsitsipasa.

Grk je slavio ubjedljivo, rezultatom 6:1 i 6:4. Džumhur je iznenada dobio priliku da igra na Mastersu u Majamiju, pošto je poražen u kvalifikacijama, a onda je kao ‘lucky looser’ upao u žrijeb umjesto Thiaga Monteira.