• MLADI I TEHNOLOGIJA U AMERIČKOM KUTKU U BIHAĆU: USKORO U BIH ODRŽAVANJE PRVOG NACIONALNOG TAKMIČENJA SVJETSKE ROBOTSKE OLIMPIJADE
  • USK: MIGRANTSKA KRIZA SAMO OSVIJETLILA TERET POD KOJIM SE NALAZI KRAJINA VEĆ DUŽE VRIJEME
  • EKONOMIJA I PODUZETNIŠTVO KONTRA PANDEMIJE: POZITIVNA VIJEST DOLAZI IZ NJEMAČKE KOMPANIJE RINGSPANN

SPORTSKA NEDJELJA: IZDVOJILI SMO...

- U ovom pregledu svoje mjesto osigurao je nogomet, ali i judo, borilačka vještina iz koje u posljednje vrijeme dolaze lijepe i radosne vijesti za ovdašnju sportsku javnost

BIHAĆ, 18. oktobra - U okviru 11. kola Prve lige F BiH, bihaćko Jedinstvo je jučer poraženo od Igmana 1-0.  Ovo je  prvi poraz  Bišćana nakon nekoliko kola i  ukupno treći u jesenjem dijelu prvenstva. Jedinstvo je sakupilo 20 bodova, sa 6 pobjeda, dva neriješena rezultata. Naredni susret Jedinstvo će igrati sa Posušjem.

Bosna i Hercegovina u novembru igra mečeve Lige nacija protiv Italije i Nizozezemske, a ne isključuje se i mogućnost odigravanja jedne prijateljske utakmice. Iranski mediji, pozivajući se na agenciju Mehr su prenijeli vijest da su Iranu ponuđene prijateljske utakmice protiv Bosne i Hercegovine i Paname. Prema informacijama iz Irana u slučaju prihvatanja ponude Bosna i Hercegovina bi bila domaćin, a susret bi se igrao 12. novembra. U Ligi nacija Bosna i Hercegovina će 15. novembra gostovati Nizozemskoj, a tri dana kasnije bit će domaćin Italiji, još uvijek nije poznato na kojem stadionu.

Na državnom prvenstvu održanom u Istočnom Sarajevu, Hana Piralić je u kategoriji do 78 kilograma osvojila zlatnu medalju i titulu prvakinje BiH za mlađe seniorke, te je proglašena i za najuspješniju takmičarku prvenstva. Džana Kovačević je u kategoriji do 70 kilograma osvojila srebrenu medalju, dok je Hana Midžić bila treća u kategoriji do 48 kg. Ženska ekipa "Une" je postala i ekipni vicešampion BiH u konkurenciji mlađih seniorki.

U kategoriji kadeta, srebrene medalje osvojili su Hana Midžić u kategoriji do 48 kilograma, Tarik Bećirspahić u kategoriji do 50 kilograma, Muhamed Mehmedović u kategoriji do 90 kilograma, a bronzanu medalju, osvojila je, Nataša Beronja u kategoriji do 52 kilograma.

U kategoriji djece, bronzane medalje osvojili su Sabina Raković do 44 kilograma i Bilgihan Yavuz u kategoriji do 60 kilograma. Džan Durak član Judo kluba "Sakura" je osvojio bronzanu medalju u konkurenciji dječaka do 34 kg.