• SDA SPREMNA PREUZETI MJESTO MINISTRA SIGURNOSTI
  • PONOVNI RAST BROJA ZARAŽENIH U FBIH: POZITIVNO 10 UZORAKA
  • CENTRALNA BANKA BIH DOBILA ODLUKU DA PODIJELI 330 MILIONA EURA NOVCA MMF-A

SPORTSKA NEDJELJA: IZDVOJILI SMO...

- Amel Tuka završio pripreme za olimpijsku sezonu, Košarkaški klub Bihać pobjednik gradskog derbija, nove medalje članova Karate kluba „JION PEB“ Bihać...

BIHAĆ, 2. februara - Najbolji bosanskohercegovački atletičar Amel Tuka prvu utrku u novoj sezoni imat će već za koji dan u njemačkom Düsseldorfu u okviru utrka World Indoor Toura.

Aktualni svjetski viceprvak na 800 m zajedno sa trenerom Giannijem Ghedinijem u Južnoj Africi uspješno je završio jednomjesečne pripreme za predstojeću - olimpijsku sezonu. Navodi da trenutno ne osjeća pritisak pred nastup na Olimpijskim igrama U Tokkiju. Dvije sedmice nakon Olimpijade, Tuku očekuje nastupa na EP u Parizu.

KK Bihać pobjednik je drugog ovosezonskog derbija u okviru 8 kola A 2 lige Košarkaškog saveza BiH.

U kvalitetnoj i neizvjesnoj utakmici s osam poena razlike KK Bihač pobjediko KK Željo 1971 Bihać. Narednog vikenda u goste bihaćkom KK Željo 1971 dolazi ekipa KK Litva dok će KK Bihać ugostiti ekipu KK Gradina iz Tešnja.

Na seniorskom karate prvenstvu u Sarajevu, Karate klub "JION PEB" Bihać ostvario je veoma dobre rezultate.

Zlatnom medaljom u seniorskoj konkurenciji u kategoriji borbe-61 kg okitila se Ema Selman i time po prvi put ponijela ovu titulu iako je jedna od najmlađih naših seniorki. Brončanu medalju je osvojila Ema Felić u kategoriji +68 kg, dok je seniorski kata-tim u sastavu Dino Ružnić, Nihad Burzić i Kemal Havić u izuzetno jakoj konkurenciji osvojio 3. mjesto. Narednog vikenda Emu selman očekuje Evropsko prvenstvo u Budimpešti.