• KOMEMORATIVNA SJEDNICA U BRISELU: EVROPA JE U SREBRENICI PODBACILA
  • AUSTRIJSKA AGENCIJA ANALIZIRALA: GDJE SU SE SVE NAJČEŠĆE ZARAZILI AUSTRIJANCI?
  • BIH IMA NOVI CRNI REKORD: 310 NOVIH SLUČAJEVA ZARAZE!

SPORTSKA NEDJELJA: IZDVOJILI SMO...

- Bihaćko Jedinstvo slavilo je rezultatom 3:1 protiv ekipe Radnik iz Hadžića, naš najbolji teniser Damir Džumhur nažalost nije našao ključ za igru Cecchinata u finalu masters turnira u Šangaju, a članovi Judo kluba „Una“ iz Bihaća ostvarili dobre rezultate na još jednom uglednom takmičenju...

BIHAĆ, 6. oktobra - U okviru 9. kola Prve lige Federacije u nogometu, bihaćko Jedinstvo je slavilo na svome terenu pritiv ekipe Radnika iz Hadžića rezultatonm 3:1.

Bio je ovo pun plijen Bišćana nakon dužeg vremena. Strijelci za bili su Muhić, Cibra i Nuspahić za domaće, dok je za goste pogodio Kovačević. Uz dvije pobjede, jedan neriješen rezultat i 6 poraza, nogometaši Jedinstva su na razočaravajućem 14 mjestu sa osvojenih 7 bodova. Priliku za nove bodove crveni imaju 13. oktobra kada idu u goste Slavenu iz Živinica, koji je u dosadašnjem dijelu prvenstva osvojio dva boda više od Bišćana.

Najbolji bh.teniser Damir Džumhur je izgubio u finalu kvalifikacija za Masters turnir u Šangaju od Marca Cecchinata rezultatom 2:0 u setovima i na taj način se oprostio od jednog od posljednjih velikih turnira ove godine. Italijan je slavio rezultatom 7:5, 6:3 i na taj način zabilježio šestu pobjedu iz devet međusobnih duela.

Na međunarodnom judo kupu „Stevan Marković“ u Banjoj Luci, veoma dobre rezultete ostvarili su članovi Judo kluba Una iz Bihaća. Isa Durak, Amar Begić i Amina Begić su u konkurenciji poletaraca, osvojili prva mjesta i zlatne medalje, dok su u konkurenciji dječaka Džan Durak i Sabina Raković u konkurenciji djevojčica osvojili bronzane medalje i treća mjesta. Na ovom takmičenju nastupilo je 39 klubova iz nekoliko zemalja. Članovi Judo kluba Una bili su uspješni i na Međunarodnom pokalu „Dubleka“ u Mariboru. Amina Mujagić u kategoriji do 57 kg i Erna Mešić u kategoriji do 63 kg, u konkurenciji djevojčica do 14 godina, osvojile su  prva mjesta i zlatne medalje, a Mirza Džaferović je u konkurenciji dječaka do 14 godina u kategoriji preko 66 kg osvojio treće mjesto i bronzanu medalju. Na ovom takmičenju nastupilo je 36 klubova iz Austrije, Hrvatske, BiH i Slovenije.