• IZ KOJIH SREDSTAVA SU ISPLAĆENE PLAĆE U CAZINSKOM, BUŽIMSKOM I BOSANSKOPETROVAČKOM DOMU ZDRAVLJA?
  • U BOSNI I HERCEGOVINI 2.624 NOVOZARAŽENIH, 19 OSOBA PREMINULO
  • BALJVINE KOD MRKONJIĆ GRADA: NAUČNICI IZ LJUBLJANE ISTRAŽUJU SELO BEZ SUKOBA SRBA I BOŠNJAKA

SJAJAN DERBI PRVE LIGE FBIH: VELEŽ UZEO PUNI PLIJEN U BIHAĆU

- Utakmica u Bihaću opravdala epitet derbija: donijela je vrlo zanimljivo nadmetanje, igralo se u velikom ritmu, napadački, bez zastoja ili nekog komoditeta, a posao je prilično dobro odradila i sudijska trojka

BIHAĆ, 25. augusta - Sjajnu nogometnu predstavu u Bihaću su odigrali Jedinstvo i Velež u okviru 3. kola Prva lige Federacije BiH. U vrhunskoj atmosferi na stadionu pod Borićima na kraju je slavio mostarski klub, a nakon 90 minuta igre rezultat je glasio 3:1.

U prvih nekoliko minuta domaći su bili ti koji su nametnli ritam, za što su dobili i ovacije krcatih tribina, no Velež je na kraju prvi došao do prednosti. Mrežu domaćih u 14. minuti je zatresao iskusni Fajić, a nedugo nakon toga Mostarci su mogli udvostručiti prednost, međutim domaće je spasila prečka.

Ni primljeni pogodak nije pokolebao crveno-bijele. Pred golom Veleža dugo se plela mreža, prijetili su Bišćani sa svih strana, a to im se isplatilo u 27. minuti kada mrežu Bobića trese Samardžić za veliku erupciju oduševljenja na tribinama.

Igralo se otvoreno do kraja prvog poluvremena, s nekoliko prilika na obje strane, no mreže su mirovale i na odmor se otišlo pri rezultatu 1:1.

U drugo poluvrijeme Rahimićevi izabranici su ušli s puno više žara i motiva, pa na novi pogodak nije trebalo dugo čekati. U 48. minuti Velež vraća prednost, a Petrovskog je ponovo matirao Fajić koji je bio nerješiva enigma za defanzivce Jedinstva.

Od 56. minute domaći su zbog isključenja Hodžića bili primorani igrati s igračem manje, krenuli su u nastavku na sve ili ništa, no nada da bi mogli doći do pozitivnog rezultata u finišu je spasnula. Deset minuta prije kraja Velež je uspio postići još jedan gol, ovoga puta preko Mujezinovića, za konačnih 3:1.

Ono što je sigurno, jeste da je utakmica u Bihaću opravdala epitet derbija. Donijela je vrlo zanimljivo nadmetanje, igralo se u velikom ritmu, napadački, bez zastoja ili nekog komoditeta, a posao je prilično dobro odradila i sudijska trojka.