• CAZIN – FESTIVAL KESTENA
  • EKSHUMACIJA NA LOKALITETU PRIBOŠIJEVIĆI KOD ROGATICE
  • STANJE KESTENOVIH ŠUMA VEĆ NEKOLIKO ZADNJIH GODINA JE ZABRINJAVAJUĆE – TVRDE STRUČNJACI

NOGOMET: JEDINSTVO PORAŽENO OD IGMANA

- Ovim porazom Jedinstvo je palo u opasnu zonu, na 14. mjesto tabele sa samo 7 osvojenih bodova u devet kola.

SPORT, 11. oktobra -U okviru 9. kola Prve lige FBiH Jedinstvo je u Bihaću poraženo od Igmana rezultatom 1- 3.

Gosti su se pokazali  u dobrom svijetlu i napunilo mrežu domaćih.

Imalo je i Jedinstvo svoje šanse, uz neiskorišteni  jedanaesterac, ali uspjeli su samo jednom zatresti mrežu gostiju. Sredinom drugog poluvremena pogodio je Kadrić.

Ovim porazom Jedinstvo je palo u opasnu zonu, na 14 mjesto tabele sa samo 7 osvojenih bodova  u devet kola.

-Nogometna reprezentacija Francuske osvojila je sinoć drugo izdanje Lige nacija nakon što je u finalu u Milanu savladala selekciju Španije 2:1, a utakmicu je definitivno obilježila sporna VAR odluka sudije Atwella.

Francuzi su do pobjede došli golom Mbappea deset minuta prije kraja meča, iako je na usporenom snimku bilo poprilično jasno da je napadač PSG-a u trenutku dodavanja bio u ofsajdu. Inače Španija je povela u 64. minuti golom Oyarzabala. Izjednačio je Benzema dvije minute kasnije, a pobjedu svjetskim prvacima donio je Mbappe u 80. minuti. Francuzi su na tronu naslijedili pobjednike prvog izdanja Portugalce.