• SANSKI MOST: OBILJEŽENA GODIŠNJICA BRUTALNE LIKVIDACIJE 67 NEDUŽNIH CIVILA
  • USK: ZBOG TURISTIČKE POTRAŽNJE UTROSTRUČENA IZGRADNJA KUĆA S BAZENOM

JAPANSKA 13-GODIŠNJA DJEVOJČICA OSVOJILA OLIMPIJSKO ZLATO U SKEJTBORDINGU

- Japanka Momiji Nishiya pobijedila je danas na prvom olimpijskom takmičenju u skejtbordingu za žene u Ariake Urban Sports Parku

SPORT, 26. jula - Ova 13-godišnjakinja podarila je državi domaćinu novo zlato na uličnom događaju dan nakon što je Yuto Horigome pobijedio na muškom turniru.

Rayssa Leal, 13-godišnjakinja iz Brazila, osvojila je srebro. To je za njenu državu druga medalja u skejtbordingu nakon što je Brazilac Kelvin Hoefler jučer osvojio srebro u muškoj konkurenciji.

Ženska bronza pripala je 16-godišnjoj Funi Nakayama, također iz Japana.

Alexis Sablone iz Sjedinjenih Američkih Država je bila vodeća dva trika prije kraja takmičenja, ali se nakon padova u oba pokušaja morala zadovoljiti četvrtim mjestom.

Uspjeh 13-godišnjakinja će sigurno još više dati pečat ovim historijskim Olimpijskim igrama po mnogo čemu.