• PREDSTAVNICI VLADE USK U FEDERALNOM MINISTARSTVU PROMETA I KOMUNIKACIJA
  • AKTUELNO: PREDSTAVNICI MEĐUNARODNE ZAJEDNICE U POSJETI BOSANSKOM PETROVCU
  • SANSKI MOST: OBILJEŽENA GODIŠNJICA BRUTALNE LIKVIDACIJE 67 NEDUŽNIH CIVILA
  • USK: ZBOG TURISTIČKE POTRAŽNJE UTROSTRUČENA IZGRADNJA KUĆA S BAZENOM

FANTASTIČNA LANA PUDAR OSVOJILA JOŠ JEDNU SREBRNU MEDALJU NA EVROPSKOM JUNIORSKOM PRVENSTVU

- Fantastična bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar osvojila je danas i srebrnu medalju na Evropskom prvenstvu za juniore u disciplini 50 metara leptir.

SPORT, 10. JULA - Naša sjajna mlada plivačica utrku je završila s vremenom 26.29, što je za 0.15 stotinki sporije od prvoplasirane Ruskinje Darije Klepikove. Na trećem mjestu završila je plivačica iz Belgije Roos Vanotterdijk s vremenom 26.55.

Podsjećamo, ranije je naša sjajna plivačica osvojila srebrnu medalju na Evropskom prvenstvu za juniore u disciplini 200 metara leptir.

Dionicu od 200 metara isplivala je za 2:09.59, a od nje je bila bolja samo Ruskinja Anastasija Markova, koja je i danas ostvarila trijumf. Vrijedi istaći i to da je Lana bila uvjerljivo najmlađa učesnica finala, jedina koja je 2006. godište.