• KB BIHAĆ: TRI POVRIJEĐENA MIGRANTNA U ŠOK SOBI, SEDAM NA ODJELU KIRURGIJE / IZJAVA NAČELNICE CUM-A
  • BLAŽEVIĆ: CJEPIVO PROTIV SEZONSKE GRIPE U FBIH OČEKUJE SE SREDINOM NOVEMBRA
  • KRVAVI BILANS SUKOBA U ŽEGARU: 2 MRTVA, 10 TEŽE I 8 LAKŠE POVRIJEĐENIH/ IZJAVA PORTPAROL UPRAVE POLICIJE
  • VIJEĆE MINISTARA BIH: OKO 14,5 MILIONA KM ZA EKONOMSKE ŠTETE U ZDRAVSTVU TOKOM PANDEMIJE

EURO 2018 U RUKOMETU: HRVATSKA SAVLADALA BJELORUSIJU U UTRCI ZA PLASMAN U POLUFINALE

ZAGREB, 18. januara (AA) - Rukometaši Hrvatske su u prvom kolu Grupe I Evropskog prvenstva u Hrvatskoj savladali Bjelorusiju rezultatom 25:23, te tako napravili prvi korak ka plasmanu u polufinale, javlja Anadolu Agency (AA).

Selekcija Hrvatske je u prvom poluvremenu igrala mnogo bolje te se na odmor otišlo kod rezultata 15:12 za domaćina EP-a.

Bjelorusija je u nastavku pružila snažniji otpor, ali je favorizirana Hrvatska na kraju ipak uspjela slaviti sa konačnih 25:23.

Stepančić i Mamić su postigli po pet pogodaka za selekciju Hrvatske, dok je u Bjelorusiji Jurinok bio najefikasniji sa šest pogodaka.

Ranije u četvrtak, rukometaši Norveške su u utakmici drugog kruga Evropskog prvenstva savladali selekciju Srbije rezultatom 32:27, čime su Srbijanci izgubili sve šanse za plasman u polufinale ovog takmičenja.

U petak su na programu dva meča. Od 18.15 sati sastaju se Njemačka-Češka, dok je duel Slovenija-Danska na programu od 20.30.