• 27.07.2026.
  • RTV USK,

VREMENSKA: Sutra u našoj zemlji pretežno sunčano vrijeme

VREMENSKA: Sutra u našoj zemlji pretežno sunčano vrijeme

-     Jutarnja temperatura zraka od 15 do 21, na jugu do 24, a dnevna od 26 do 32, na jugu do 36 °C...


SARAJEVO, 27. juli - Danas je u Bosni i Hercegovini bilo umjereno, ponegdje pretežno oblačno vrijeme sa lokalnim pljuskovima.

Temperature zraka u 14 sati (°C): Bjelašnica 14; Sokolac 22; Ivan Sedlo, Srebrenica 24; Sarajevo 26; Livno, Trebinje, Zvornik 28; Bugojno, Tuzla 29; Bihać 30; Doboj, Sanski Most, Zenica 31; Banja Luka, Bijeljina, Prijedor 32; Mostar 36;

Sutra se u našoj zemlji očekuje sunčano vrijeme uz malu do umjerenu oblačnost. U jutarnjim satima u sjevernim i sjeveroistočnim područjima Bosne oblačnije. Vjetar slab istočni i sjeveroistočni. Jutarnja temperatura zraka od 15 do 21, na jugu do 24, a dnevna od 26 do 32, na jugu do 36 °C.

Stanje na putevima

Početak radne sedmice donosi pojačan intenzitet saobraćaja, posebno u blizini većih gradskih centara, ali i na graničnim prelazima, s obzirom na to da se nalazimo u špici turističke sezone i godišnjih odmora. Na pojedinim dionicama saobraća se usporeno, a vozačima se savjetuje strpljenje i poštivanje saobraćajnih propisa.

Duge su kolone putničkih vozila na ulazu u Bosnu i Hercegovinu na graničnim prelazima: Gradiška (Gornji Varoš), Kostajnica i Hum, a u oba smjera na granicama Klobuk i Deleuša. Na ostalim graničnim prelazima pojačan je promet vozila, ali zadržavanja nisu duža od 30 minuta.

S obzirom da je sezona godišnjih odmora, stanje na graničnim prelazima je promjenljivo, i duža zadržavanja su očekivana. Vozačima savjetujemo da se prije polaska na put informišu putem kamera na našoj web stranici Kamere - BIHAMK - Bosanskohercegovački auto-moto klub.

Zbog nastavka izgradnje poddionice autoceste Nemila-Vranduk zatvorena je poddionica Golubinja-Nemila, a promet vozila preusmjeren na magistralnu cestu M-17.

Zbog izvođenja radova na sanaciji kolovoza, zatvorena je dionica autoceste A-1 Lašva-Kakanj (u dužini od 6 km), a vozila se usmjeravaju dvosmjerno, suprotnom stranom autoceste.

Na autocesti A-1 dionici Sarajevo zapad-Lepenica, zbog aktuelnih radova saobraćaj je preusmjeren u preticajnu traku.

Na magistralnim cestama Dobro Polje-Miljevina, Tuzla-Bijeljina i Jablanica-Blidinje dozvoljen je saobraćaj za vozila do 3,5 tone, dok je za vozila preko 3,5 t saobraćaj i dalje obustavljen.

Zbog radova na izgradnji dodatne trake za spora vozila na magistralnoj cesti Podromanija-Sumbulovac, prevoj Romanija (uspon iz pravca Podromanije) saobraća se usporeno, uz povremene kraće obustave.

Zbog neophodnih radova naizmjenično, jednom trakom, saobraća se na magistralnim cestama: Crna Rijeka-Jajce (u Podmilačju), granični prelaz Izačić-Bihać (most preko potoka Mrižnica) i Konjic-Jablanica (Ribićki most).

Zbog registracije putnika po novom sistemu izlaska i ulaska u zemlje Evropske unije (EES, Entry/Exit System), moguća su duža zadržavanja na graničnim prelazima.

Granični prelaz Brčko otvoren je za putnička vozila do 3,5 tone. Od 2.12.2025. godine granični prijelaz Karakaj je otvoren za sve kategorije vozila. Na graničnom prelazu Šepak zabranjen je saobraćaj za sva teretna vozila.

PODIJELI
IZVOR
FHMZ, BIHAMK,

POVEZANE VIJESTI

Učitavam ...

Anketa

Trenutno nema dostupnih anketa.

Newsletter