• 26.05.2026.
  • RTV USK,

VREMENSKA: Sutra u našoj zemlji pretežno sunčano vrijeme

VREMENSKA: Sutra u našoj zemlji pretežno sunčano vrijeme

-    Jutarnja temperatura zraka od 13 do 19, na jugu do 23, a dnevna od 26 do 32, na jugu do 34 °C...

SARAJEVO, 26. maja - Danas je u Bosni i Hercegovini bilo sunčano vrijeme.

Temperature zraka u 14 sati (°C): Bjelašnica 13; Ivan Sedlo 23; Sokolac 24; Drvar, Sarajevo, Srebrenica 27; Bugojno, Livno, Tuzla, Zvornik 28; Bihać, Bijeljina, Doboj, Gradačac, Prijedor, Sanski Most 29; Banja Luka, Trebinje, Zenica 30; Mostar 34;

Sutra će u našoj zemlji preovladavati sunčano vrijeme uz malu do umjerenu oblačnost. Vjetar slab u Bosni sjeverni i sjeverozapadni, a u Hercegovini zapadni i jugozapadni. Jutarnja temperatura zraka od 13 do 19, na jugu do 23, a dnevna od 26 do 32, na jugu do 34 °C.

Stanje na putevima

Pojačana je frekvencija vozila, a posebno je frekventno u gradskim zonama. Apelujemo na vozače da voze maksimalno oprezno, da drže odstojanje između vozila i da izbjegavaju rizična preticanja. Molimo i ostale učesnike u saobraćaju da poštuju saobraćajne propise.

Na magistralnim cestama: Dobro Polje-Miljevina, Tuzla-Bijeljina i Jablanica-Blidinje dozvoljen je saobraćaj za vozila do 3,5 tone, dok je za vozila preko 3,5 t saobraćaj i dalje obustavljen.

Zbog izvođenja radova na sanaciji kolovoza, zatvorena je dionica autoceste A-1 Kakanj-Lašva (u dužini od 3 km), a vozila se usmjeravaju dvosmjerno, suprotnom stranom autoceste.

Na dionicama autoceste A-1 Sarajevo sjever-Podlugovi, Sarajevo zapad-Lepenica i Bijača-Počitelj (most Hercegovina), zbog aktuelnih radova saobraćaj je preusmjeren u preticajnu traku.

Na magistralnoj cesti M-5 granični prelaz Izačić-Bihać izvode se radovi na rekonstrukciji mosta preko potoka Mrižnica. Vozila se preusmjeravaju na privremenu obilazinicu (bajpas) u neposrednoj blizini radova, naizmjeničnim propuštanjem.

Na graničnim prelazima zadržavanja putničkih vozila kreću se od 10 do 30 minuta. Podsjećamo da je za saobraćaj svih kategorija motornih vozila privremeno otvoren novi granični prelaz Gradiška.

Zbog registracije putnika po novom sistemu izlaska i ulaska u zemlje Evropske unije (EES, Entry/Exit System), moguća su duža zadržavanja na graničnim prelazima.

Granični prelaz Brčko otvoren je za putnička vozila do 3,5 tone. Od 2. 12. 2025. godine granični prijelaz Karakaj je otvoren za sve kategorije vozila. Na graničnom prelazu Šepak zabranjen je saobraćaj za sva teretna vozila.

PODIJELI
IZVOR
RTV USK,

POVEZANE VIJESTI

Učitavam ...

Anketa

Nogometna reprezentacija BiH u ovih nešto više od mjesec dana borit će se na Mundijalu za što bolje pozicioniranje na svjetskoj nogometnoj sceni. Bili vi optimista ili pesimista, racionalni ili u nekom postotku euforije, šta mislite da naši Zmajevi mogu učiniti na ovom prestižnom festivalu nogometa u Kanadi, SAD-u i Meksiku:
Newsletter