- 19.10.2025.
- RTV USK,
Trump se pohvalio: Amerikanci uništili podmornicu kojom narko karteli transportuju drogu u SAD
- Američki predsjednik Donald Trump objavio na svom nalogu na mreži Truth Social pohvalio se napadom američke vojske na podmornicu kojom prevozi droga u Karibima, prilikom čega su poginule dvije osobe...
WASHINGTON, 19. oktobar - Podmornica je praćena i uništena od američke vojske što je ukupno šesto plovilo za koje se navodi da pripada venecuelanskim narko kartelima.
"Bila mi je velika čast uništiti
vrlo veliku podmornicu koja je prevozila drogu i koja je plovila prema
Sjedinjenim Američkim Državama dobro poznatom tranzitnom rutom za trgovinu
narkoticima", napisao je Trump.
Podmornica
je prema videu koji je objavio ministar rata Pete Hegseth uništena pogotkom
rakete nakon čega je plovilo onesposobljeno.
Trump
je istaknuo da su na podmornici bila četiri člana posade od čega su dva
poginula, dok sudbina druge dvojice protjerivanje u zemlje porijekla.
"Najmanje
25.000 Amerikanaca bi umrlo da sam dozvolio ovoj podmornici da se iskrca.
Nijedan pripadnik američke vojske nije povrijeđen u ovom napadu", napisao
je Trump.
Južnoamerički
narko karteli koriste posebno izgrađene podmornice za transport narkotika,
kojima se može transportovati i do nekoliko tona.



