• 18.12.2024.
  • RTV USK

Trump nominirao Nicole Mcgraw za ambasadoricu SAD-a u Hrvatskoj: Filantrop, poduzetnica i kolekcionarka umjetnina

Trump nominirao Nicole Mcgraw za ambasadoricu SAD-a u Hrvatskoj: Filantrop, poduzetnica i kolekcionarka umjetnina

-   Uporedo s tim, Trump je za novog američkog ambasadora na Bahamima imenovao bivšu zvijezdu američkog fudbala Herschela Walkera...

WASHINGTON, 18. decembra – Novoizabrani američki predsjednik Donald Trump otkrio je da će za novog američkog ambasadora u Hrvatskoj imenovati Nicole McGraw, a da će Herschel Walker biti imenovan za američkog ambasadora na Bahamima, javlja Anadolu.

Trump je na društvenoj mreži Truth Social saopćio da je za novu ambasadoricu u Zagrebu izabrao Mcgraw, za koju je kazao da je filantrop, poduzetnica i planetarno poznata kolekcionarka umjetnina.

“Nicole je donijela umjetnost ljudima kroz svoj rad na čelu humanitarnih organizacija CANVAS i prikupila milione dolara za zanemarenu i zlostavljanu djecu kao član uprave u organizaciji Place of Hope. Čestitamo, Nicole“, naveo je Trump.

Uporedo s tim, Trump je za novog američkog ambasadora na Bahamima imenovao bivšu zvijezdu američkog fudbala Herschela Walkera.

Za njega je Trump kazao da je uspješan poduzetnik, filantrop i osvajač Heisman kupa, najprestižnije nagrade univerzitetskih takmičenja u američkom fudbalu.

Trumpove nominacije za funkcije ambasadora treba odobriti američki Senat.

PODIJELI
IZVOR
Anadolu Agency,

POVEZANE VIJESTI

Učitavam ...

Anketa

Nogometna reprezentacija BiH u ovih nešto više od mjesec dana borit će se na Mundijalu za što bolje pozicioniranje na svjetskoj nogometnoj sceni. Bili vi optimista ili pesimista, racionalni ili u nekom postotku euforije, šta mislite da naši Zmajevi mogu učiniti na ovom prestižnom festivalu nogometa u Kanadi, SAD-u i Meksiku:
Newsletter