- 03.06.2026.
- RTV USK,
TRAMP LIČNO I 'MALO UZNEMIREN': 'Da nije bilo mene, ne bi bilo Izraela sad'...
-
Američki predsjednik poručio da je "uznemiren" stavom izraelskog
premijera Benjamina Netanyahua o "stalnoj borbi" s Libanom...
ISTANBUL,
03. juna - Američki predsjednik Donald Trump rekao je da je
"uznemiren" stavom izraelskog premijera Benjamina Netanyahua o
"stalnoj borbi" s Libanom.
U
intervjuu za Pod Force One objavljenom u srijedu, komentarišući izvještaje o
žestokom telefonskom razgovoru s Netanyahuom u ponedjeljak, Trump je rekao da
je rekao izraelskom premijeru da "u nekom trenutku... Bibi moramo ovo
zaustaviti".
"Bio
sam malo uznemiren zbog njegove konstantne borbe sa Libanom", rekao je,
ali je dodao da njih dvjica imaju "veoma dobar odnos".
"Radili
smo jako dobro zajedno. Mnogo mi se sviđa Bibi (Netanyahu). I jako dobro
sarađujem s njim. Ja sam ratni predsjednik, on je ratni premijer, vrlo važan
dio svijeta", rekao je.
Pozivajući
se na iranski nuklearni program, Trump je rekao da Izraela ne bi bilo da nije
bilo njega.
“To
se sada odnosi na Izrael, jer bi oni vjerovatno bili prvi koji bi bili
pogođeni, ne bi bilo Izraela... Da nije bilo mene, ne bi bilo
Izraela sad”, rekao je.


