- 20.05.2026.
- Kadifa Murtić
Svečano na Gradskom trgu u Bihaću - zakletvu polaže 168 novih policajaca MUP-a USK
- Ministarstvo unutrašnjih poslova Unsko-sanskog kantona danas na Gradskom trgu u Bihaću organizuje svečanu ceremoniju polaganja zakletve novih policijskih službenika Uprave policije. Zakletvu će položiti ukupno 168 budućih policajaca.
BIHAĆ, 20. maja – Riječ je o novim
kadrovima koji u sigurnosni sistem Unsko-sanskog kantona zvanično stupaju nakon
uspješno završene obuke i stručnog osposobljavanja na Policijskoj akademiji u
Sarajevu.
Kako je najavljeno iz MUP-a USK, ovaj
čin predstavlja jedan od najvažnijih trenutaka u njihovom profesionalnom putu,
jer zvanično preuzimaju odgovornost služenja građanima i zaštite sigurnosti
zajednice.
U okviru zvaničnog programa prisutnima
će se obratiti najviši predstavnici izvršne i zakonodavne vlasti Kantona:
premijer USK Mustafa Ružnić, predsjedavajući Skupštine USK Nisvet Jusić,
zamjenik direktora Uprave policije MUP-a USK Suad Prošić, te kantonalni
ministar unutrašnjih poslova Adnan Habibija.
Pored zvaničnih obraćanja, program će
obuhvatiti i prezentaciju promotivnih sadržaja kampanje „Budi policajac“,
video-prilog Policijske akademije iz Sarajeva, kao i posebnu video-posvetu
poginulim pripadnicima policije MUP-a USK.
Svečani ton događaju dat će i prigodan
kulturno-muzički program koji će izvesti učenici JU Umjetnička škola „Nusret
Keskin-Braco“ iz Bihaća, kao i bihaćki bend „Okus meda“.


