• 08.07.2025.
  • Safet Hodžić

Stanivuković podnosi krivičnu prijavu protiv Dodika jer je otišao u Sud BiH

Stanivuković podnosi krivičnu prijavu protiv Dodika jer je otišao u Sud BiH

 - Gradonačelnik Banje Luke Draško Stanivuković održao je danas konferenciju za medije na kojoj je najavio pokretanje krivične prijave protiv predsjednika entiteta RS Milorada Dodika.

BANJA LUKA, 08. jula - Kako je kazao, pravni tim trenutno finalizira prijavu, koja bi trebala biti podnesena do kraja sedmice.

"Skupština Republike Srpske je jasno definisala da je krivično djelo nepoštivanje njenih zakona. Danas imamo predsjednika koji te zakone svjesno krši, odlaskom u Tužilaštvo i Sud Bosne i Hercegovine. Time je, u simboličkom smislu, ponizio srpski narod", izjavio je Stanivuković.


On je Dodikov postupak okarakterisao kao “političku i institucionalnu eksploziju” usmjerenu protiv najvišeg zakonodavnog tijela entiteta.

"Godinu dana borbe – kako moje, tako i borbe RS – mitinzi, pritisci na javnost, prijetnje radnicima, sve to je nestalo jednim pokornim odlaskom u pravosudne institucije BiH. Time je sav taj napor poništen", zaključio je Stanivuković.

PODIJELI
IZVOR
klix.ba

POVEZANE VIJESTI

Učitavam ...

Anketa

Kako se nosite sa svakodnevnim finansijskim opterećenjima, potrebama i plaćanjem računa, a uzimajući u obzir vlastita mjesečna primanja ili raspoloživa sredstva u okvirima jednog mjeseca???
Newsletter