• 20.09.2025.
  • Safet Hodžić

Slovenija oštro osudila rusku povredu zračnog prostora Estonije kao opasnu provokaciju

Slovenija oštro osudila rusku povredu zračnog prostora Estonije kao opasnu provokaciju

- Slovenija oštro osuđuje narušavanje estonskog zračnog prostora od strane Rusije. Ovo je opasna provokacija. U potpunosti smo solidarni s našim saveznikom Estonijom, objavilo je MVP

SARAJEVO, 20. septembra - Ministarstvo vanjskih poslova Slovenije u petak je oštro osudilo rusku povredu zračnog prostora Estonije kao opasnu provokaciju, javlja Anadolu.

"Slovenija oštro osuđuje narušavanje estonskog zračnog prostora od strane Rusije. Ovo je opasna provokacija. U potpunosti smo solidarni s našim saveznikom Estonijom", objavilo je ministarstvo na društvenoj mreži kompanije X sa sjedištem u SAD-u.

Estonija je u petak optužila Rusiju za narušavanje njenog zračnog prostora nakon što su tri ruska borbena aviona MiG-31 bez dozvole letjela nebom iznad baltičke zemlje.

Ministarstvo vanjskih poslova Estonije saopštilo je da se incident dogodio u području ostrva Vaindloo u petak ujutro, a avioni su ostali u estonskom zračnom prostoru skoro 12 minuta, izvijestila je nacionalna novinska agencija ERR.

PODIJELI
IZVOR
Anadolu Agency

POVEZANE VIJESTI

Učitavam ...

Anketa

Prema dostupnim i aktuelnim informacijama pred poljoprivrednicima u BiH ove godine bit će daleko više problema nego ranijih godina, čak i nepremostivih, a s obzirom na prekomjeran uvoz iz inostranstva, poskupljenje goriva i repromaterijala, sjetva i značajniji urod za najveći broj poljoprivrednika je skoro nemoguća misija. U svemu što zabrinjava jeste i generalni odnos države prema potrebama i zaštiti domaće proizvodnje. Ima li objektivno mogućih rješenja i političke volje da se sačuva bh poljoprivreda – pitanje je na koje očekujemo vaš odgovor od ponuđenih.
Newsletter