- 21.08.2025.
- Safet Hodžić
Sjećanje na ubijene kolege: Gimnazija u Sanskom Mostu obilježila godišnjicu tragedije
- Na godišnjicu svirepog ubistva troje zaposlenika Gimnazije u Sanskom Mostu, danas je u prostorijama ove obrazovne ustanove obilježena prva godišnjica tragičnog događaja. Inicijatori obilježavanja bile su porodice ubijenih, uz podršku njihovih radnih kolega.
SANSKI MOST, 21. augusta - U sklopu ovoga događaja otkrivena je spomen-ploča s imenima stradalih, a upriličen je i prigodan program.
Obilježavanju ove tužne godišnjice prisustvovali su predstavnici zakonodavne i izvršne vlasti Unsko-sanskog kantona, resornog ministarstva, te općine Sanski Most.
Podsjećamo, u ovom tragičnom događaju koji se desio 21. augusta prošle godine, Mehemed Vukalić, pomoćni radnik Gimnazije, usmrtio je direktora škole Nijaza Halilovića, profesoricu engleskog jezika Gordanu Midžan i sekretaricu Nisvetu Kljunić.


