• 19.03.2025.
  • Safet Hodžić

Protesti širom SAD-a zbog ponovnih izraelskih napada na Gazu

Protesti širom SAD-a zbog ponovnih izraelskih napada na Gazu

- "Embargo na oružje odmah", uzvikivali su demonstranti ispred Bijele kuće kao i na ulicama San Francisca i Minneapolisa

WASHINGTON, 19. marta - Propalestinski demonstranti okupili su se sinoć ispred Bijele kuće u Washingtonu, kao i u San Franciscu, Minneapolisu, New Yorku, Chicagu i drugim američkim gradovima kako bi protestirali protiv izraelskog ponovnog napada na Gazu i pozvali na prekid američke vojne pomoći Izraelu, javlja Anadolu.

"Embargo na oružje sada" i "Okončaj ovu okupaciju odmah", uzvikivali su noseći kafije i palestinske zastave.

"Okončajte svu američku pomoć Izraelu", "Oslobodite Palestinu", "Oslobodite Mahmouda Khalila" i "Američke bombe tjeraju liječnike u Gazi da rade amputacije bez anestezije", neke su od poruka s transparenata koje su demonstranti nosili na protestima.

Izraelska vojska napala je Pojas Gaze rano u utorak, ubivši više od 400 ljudi i ranivši stotine drugih, prekršivši sporazum o prekidu vatre s palestinskom grupom Hamas koji je stupio na snagu 19. januara.

Slike iz Gaze pokazale su da su većina žrtava bili civili, uključujući žene i djecu, čije su kuće bombardirane.

Više od 48.500 Palestinaca je ubijeno, većinom žena i djece, a više od 112.000 je ozlijeđeno u brutalnom izraelskom vojnom napadu u Gazi od oktobra 2023. godine.

PODIJELI
IZVOR
Anadolu Agency

POVEZANE VIJESTI

Učitavam ...

Anketa

S obzirom na više temperature ovih dana, kao i one koje se mogu očekivati u narednom periodu, želimo vas pitati kako podnosite ove vremenske promjene - visoke temperature i da li imate izraženije zdravstvene probleme zbog vrućine ili ste otporni na sve to što se dešava u klimatskom okviru???
Newsletter