• 18.06.2025.
  • RTV USK,

Podaci grupe aktivista iz SAD-a: U izraelskim napadima širom Irana ubijeno 585 ljudi

Podaci grupe aktivista iz SAD-a: U izraelskim napadima širom Irana ubijeno 585 ljudi

-     Grupa "Aktivisti za ljudska prava" sa sjedištem u Washingtonu objavljuje da je u izraelskim napadima širom Irana ubijeno najmanje 585 ljudi, a ranjeno 1.326.                                                                                               

WASHINGTON/SARAJEVO, 18. juna - U saopćenju se navodi da je od ukupnog broja ubijenih 239 je identifikovano kao civili, a 126 kao pripadnici sigurnosnih snaga. Ostali još nisu identifikovani.

Iran nije redovno objavljivao podatke o broju poginulih tokom sukoba.

U posljednjem ažuriranju, objavljenom u ponedjeljak, navodi se da je broj poginulih 224, a ranjenih 1.277 osoba.

Organizacija "Human Rights Activists", koja je također pružila detaljne podatke o žrtvama tokom protesta 2022. godine zbog smrti Mahse Amini, kaže da provjerava lokalne izvještaje u Iranu u odnosu na mrežu izvora koju je razvila u zemlji.

PODIJELI
IZVOR
klix.ba, agencije,

POVEZANE VIJESTI

Učitavam ...

Anketa

Šta očekujete s obzirom na situaciju u svijetu i šta smatrate objektivno mogućim refleksijama u području bh ekonomije???
Newsletter