• 01.05.2025.
  • Kadifa Murtić

Počeli masovni protesti u Srbiji na više lokacija, vozač se zaletio automobilom u građane pa uhapšen

Počeli masovni protesti u Srbiji na više lokacija, vozač se zaletio automobilom u građane pa uhapšen

  • U Novom Sadu se obilježavaju protesti povodom obilježavanja šest mjeseci od pada nadstrešnice na Željezničkoj stanici Novi Sad kada je poginulo 16 osoba.

SRBIJA, 1.maja - Došlo je i do incidenta kada se jedan vozač pokušao zaletjeti automobilom u učesnike protesta.

Redari su ga zaustavili na vrijeme te je došlo do intervencije policije koja obezbjeđuje skup. Mladići, koji su se nalazili u automobilu, su uhapšeni.

 U Limanskom parku u Novom Sadu je postavljeno 16 praznih stolica sa ispisanim imenima žrtava i na svakoj po bijeli cvijet.

U isto vrijeme se održava i Prvomajski protest studenata u blokadi i pet nacionalnih sindikata u Beogradu, tačnije ispred Vlade Srbije.

Planirano je da se preda izmjena Zakona o radu i Zakona o štrajku.

Među više hiljada okupljenih nalaze se sindikalci, studenti i građani, navodi Nova.rs.

 

PODIJELI
IZVOR
klix.ba

POVEZANE VIJESTI

Učitavam ...

Anketa

S obzirom na više temperature ovih dana, kao i one koje se mogu očekivati u narednom periodu, želimo vas pitati kako podnosite ove vremenske promjene - visoke temperature i da li imate izraženije zdravstvene probleme zbog vrućine ili ste otporni na sve to što se dešava u klimatskom okviru???
Newsletter