- 14.02.2025.
- Kadifa Murtić
Novi bojkot trgovina u Bosni i Hercegovini
- U Bosni i Hercegovini jutros je počeo novi bojkot trgovina zbog visokih cijena, koji se održava treći petak za redom, a organizatori su pozvali građane da se suzdrže od bilo kakve kupovine.
BIH, 14. februara - U
svom ranijem pozivu organizatori su pozvali građane da racionaliziraju
potrošnju ostalim danima, izbjegavaju kupovinu lako kvarljivih proizvoda,
izbjegavaju kupovinu artikala koji su najviše poskupjeli, kupuju samo nužne
namirnice, te da u petak ne kupuju ništa.
Neformalna skupina
građana 'BOJkot.ba' koja je na društvenim mrežama pokrenula akciju, priopćila
je da je i ovog tjedna odabran petak koji je većini stanovništva Bosne i
Hercegovine prepoznatljiv kao dan totalnog bojkota.
Također, osvrnuli su
se i neke prijedloge o višednevnom bojkotu, kazavši kako "dvodnevni ili
višednevni bojkot u ovom trenutku pravi presing na narod koji je u fazi
adaptacije".
"Ne želimo da
ljudi koji iz drugih razloga - vrste posla, načina života, bolesti, starosti i
sl., kupovine obavljaju na specifičan način - odustanu od procesa i da se
projekt uruši zarad bilo koje vrste presinga i prevelike ambicije",
napisali su na svojoj Facebook stranci 'BOJkot.ba.', dodavši da podržavaju
građane koji individualno provode višednevni totalni bojkot.


