• 10.11.2025.
  • RTV USK,

NFL neugodnosti: Trump žestoko izviždan na utakmici, navijači mu pokazivali i srednji prst

NFL neugodnosti: Trump žestoko izviždan na utakmici, navijači mu pokazivali i srednji prst

-     Američki predsjednik Donald Trump postao je prvi predsjednik ove zemlje koji je u posljednjih 50 godina prisustvovao utakmici NFL-a između Washington Commandersa i Detroit Lionsa, a čini se kako taj događaj neće pamtiti po dobrom...                                                                                                               

WASHINGTON, 10. novembar - Američki predsjednik Donald Trump postao je prvi predsjednik ove zemlje koji je u posljednjih 50 godina prisustvovao utakmici NFL-a između Washington Commandersa i Detroit Lionsa, a čini se kako taj događaj neće pamtiti po dobrom.

Uprkos showu koji je priredio tokom trajanja utakmice nadlijetanjem iznad terena predsjedničkim avionom Air Force One, Trump se na stadionu suočio sa žestokim zvižducima i to u trenutku kada je držao govor.

Na stadionu Commanders' Northwest čuli su se zvižduci velikog dijela navijača, kao i raštrkani uzvici navijanja kada se Trump pojavio na ekranima krajem prvog poluvremena - i ponovo kada je predsjednika predstavio spiker na poluvremenu.

Područje Washingtona DC ima snažnu demokratsku podršku, dok su Trumpova smanjenja vladinih budžeta utjecala na mnoge radnike u blizini stadiona Commanders'. Ovo nije bio prvi put da je Trump naišao na neprijateljski doček od strane sportske publike u Washingtonu: dočekan je uzvicima "zatvorite ga" na domaćem stadionu Washington Nationalsa 2019. godine.

Ismijavanje i zviždanje se nastavilo dok je Trump čitao zakletvu koju su pripadnici vojske trebali izgovoriti kao dio ceremonije na terenu tokom pauze u igri.

 Među onima koji su gledali utakmicu s Trumpom bio je i ministar rata Pete Hegseth, zajedno sa šeficom kabineta Bijele kuće Susie Wiles, ministricom obrazovanja Lindom McMahon i republikanskim senatorom Steveom Dainesom iz Montane.

Tokom njegovog prvog predsjedničkog mandata došlo je do napetosti između Trumpa i rukovodstva NFL-a, kada se protivio igračima koji kleče tokom himne u znak protesta protiv socijalne ili rasne nepravde. Putem društvenih mreža i drugih javnih komentara, Trump je insistirao da igrači trebaju ustati tokom himne i pozvao vlasnike timova da otpuste svakoga ko kleči tokom utakmice.

PODIJELI
IZVOR
CNN, Reuters, am. mediji, Klix.ba,

POVEZANE VIJESTI

Učitavam ...

Anketa

Prema dostupnim i aktuelnim informacijama pred poljoprivrednicima u BiH ove godine bit će daleko više problema nego ranijih godina, čak i nepremostivih, a s obzirom na prekomjeran uvoz iz inostranstva, poskupljenje goriva i repromaterijala, sjetva i značajniji urod za najveći broj poljoprivrednika je skoro nemoguća misija. U svemu što zabrinjava jeste i generalni odnos države prema potrebama i zaštiti domaće proizvodnje. Ima li objektivno mogućih rješenja i političke volje da se sačuva bh poljoprivreda – pitanje je na koje očekujemo vaš odgovor od ponuđenih.
Newsletter