• 07.02.2025.
  • Kadifa Murtić

Netanyahu se zahvalio Trumpu zbog sankcija sudu u Hagu: 'Ova naredba štiti naše i vaše hrabre vojnike'

 Netanyahu se zahvalio Trumpu zbog sankcija sudu u Hagu: 'Ova naredba štiti naše i vaše hrabre vojnike'

  • Premijer Izraela Benjamin Netanyahu reagovao je na Trumpovo uvođenje sankcija Međunarodnom krivičnom sudu u Hagu (ICC) te je pozdravio ovaj potez nove američke administracije.

SAD, 7. februara - U objavi na društvenim mrežama, Netanyahu se zahvalio Trumpu na donošenju ove izvršne naredbe.

"Hvala vam, predsjedniče Trump, na vašoj hrabroj izvršnoj naredbi vezanoj za ICC. Ova odluka će braniti Ameriku i Izrael od antiameričkog i antisemitskog korumpiranog suda koji nema nadležnost ili osnovu da se bavi pravnim postupcima protiv nas", rekao je Netanyahu.

Ponovio je kako su sudije ICC-a vodile kampanju protiv Izraela.

"ICC je vodio nemilosrdnu kampanju protiv Izraela kao pokušaj akcije protiv Amerike. Izvršna naredba predsjednika Trumpa štiti suverenitet obje zemlje i njene hrabre vojnike. Hvala, predsjedniče Trump", poručio je premijer Izraela.

Kako je ranije saopćeno iz Bijele kuće, Trump je uveo sankcije ovom sudu te ih je optužio za nelegitimne postupke koji su usmjereni kako protiv Sjedinjenih Američkih Država tako i protiv njihovog saveznika Izraela.

 

PODIJELI
IZVOR
klix.ba

POVEZANE VIJESTI

Učitavam ...

Anketa

Prema dostupnim i aktuelnim informacijama pred poljoprivrednicima u BiH ove godine bit će daleko više problema nego ranijih godina, čak i nepremostivih, a s obzirom na prekomjeran uvoz iz inostranstva, poskupljenje goriva i repromaterijala, sjetva i značajniji urod za najveći broj poljoprivrednika je skoro nemoguća misija. U svemu što zabrinjava jeste i generalni odnos države prema potrebama i zaštiti domaće proizvodnje. Ima li objektivno mogućih rješenja i političke volje da se sačuva bh poljoprivreda – pitanje je na koje očekujemo vaš odgovor od ponuđenih.
Newsletter