• 14.02.2025.
  • Kadifa Murtić

Naoblačenje, pad temperatura i padavine širom BiH

Naoblačenje, pad temperatura i padavine širom BiH

  • Jače naoblačenje sa sjevera danas će usloviti padavine širom Bosne i Hercegovine i pad temperature zraka. 

BIH, 14. februar - U Bosni se očekuje kiša koja će sredinom dana, prvo na području Krajine, preći u susnježicu i snijeg koji će se do kraja dana proširiti širom Bosne. 

U Hercegovini će većinom padati kiša, a na planinama snijeg. 

Puhat će vjetar umjerene jačine, južnog smjera, koji će od sredine dana prema poslijepodnevnim satima postepeno prelaziti na sjeverni i sjeverozapadni smjer. 

Najniža jutarnja temperatura zraka većinom između 1 i 6, na jugu zemlje do 9 stepeni. Najviša dnevna temperatura između 3 i 9, na jugu zemlje do 14 stepeni.

PODIJELI
IZVOR
BHRT

POVEZANE VIJESTI

Učitavam ...

Anketa

Prema najavama meteorologa ova sedmica biti će obilježena promijenjenim vremenskim prilikama u odnosu na prošlu, a najavljena je kiša, obilne padavine, snažniji vjetrovi i općenito depresija vremenskih prilika. U tom kontekstu i anketno pitanje glasi: smatrate li da na temelju dosadašnjih iskustava možemo očekivati poplave i nove probleme koji ne zaobilaze ovo područje Evrope, te se u nekoj mjeri i pripremiti koliko je to objektivno moguće.
Newsletter