• 01.09.2025.
  • RTV USK,

Na GP Maljevac od jutros traju protesti, vozači insistiraju na svojim pravima

Na GP Maljevac od jutros traju protesti, vozači insistiraju na svojim pravima

-    Ulazak u Bosnu i Hercegovinu danas je dozvoljen, dok je prelazak u Hrvatsku u potpunosti blokiran...                                      

VELIKA KLADUŠA, 01. septembra - Na Graničnom prijelazu Maljevac od jutros u šest sati traju protesti vozača kamiona i šlepera. 

Oko deset teretnih vozila parkirano je na prijelazu, a vozači poručuju da su nezadovoljni svojim položajem i da neće odustati dok ne ostvare svoja prava. Ulazak u Bosnu i Hercegovinu danas je dozvoljen, dok je prelazak u Hrvatsku u potpunosti blokiran. 

Zbog toga se saobraćaj odvija usporeno, a vozači ističu da su spremni ostati na granici sve dok nadležni ne reaguju i ne ispune njihove zahtjeve.

O svemu više šire govorimo u TV Dnevniku večeras...

PODIJELI
IZVOR
RTV USK

POVEZANE VIJESTI

Učitavam ...

Anketa

Prema dostupnim i aktuelnim informacijama pred poljoprivrednicima u BiH ove godine bit će daleko više problema nego ranijih godina, čak i nepremostivih, a s obzirom na prekomjeran uvoz iz inostranstva, poskupljenje goriva i repromaterijala, sjetva i značajniji urod za najveći broj poljoprivrednika je skoro nemoguća misija. U svemu što zabrinjava jeste i generalni odnos države prema potrebama i zaštiti domaće proizvodnje. Ima li objektivno mogućih rješenja i političke volje da se sačuva bh poljoprivreda – pitanje je na koje očekujemo vaš odgovor od ponuđenih.
Newsletter