- 08.03.2026.
- RTV USK,
Luis Hamilton poručio: 'Ferari može da se bori sa Mercedesom'...
- Sedmostruki svjetski šampion vozač Ferarija Luis Hamilton rekao je da njegova ekipa može da se bori sa Mercedesom, na početku nove ere u Formuli 1 poslije ohrabrujućeg starta sezone u današnjoj trci za Veliku nagradu Australije u Melburnu...
MELBURN, 08. marta - Vozač Mercedesa Džordž Rasel pobijedio je jutros u prvoj trci u sezoni u Melburnu, njegov timski kolega Kimi Antoneli bio je drugi, a treće i četvrto mjesto zauzeli su vozači Ferarija Šarl Lekler i Luis Hamilton.
Lekler je na samom startu pretekao
Rasela i preuzeo prvo mjesto i njih dvojica su u prvih 10 krugova vodili veliku
borbu uz preticanja, a Hamilton je tokom čitave trke bio blizu timskog kolege.
"Veoma sam ponosan na ekipu.
Obavili su nevjerovatan posao da obezbijede ovakav automobil. Naravno, nismo
brzi kao Mercedes i čeka nas veliki posao, ali mi smo u pravoj borbi sa njima.
Trka je bila zaista zabavna i osjećao sam se dobro. Još par krugova i sustigao
bih Šarla, imao sam odličan tempo. Mnogo pozitivnih stvari mogu da izvučem iz
današnje trke", rekao je Hamilton, prenio je Skaj.
Hamilton je prošle godine iz Mercedesa
prešao u Ferari i nije se najbolje snašao, prvi put u karijeri nije imao
plasman na pobjedničko postolje, bio je iza timskog kolege, a italijanska ekipa
zauzela je četvrto mjesto u šampionatu konstruktora.
Hamilton je sa sedmog mjesta počeo
trku, a na početku se probio do trećeg mjesta.
"Ima mnogo pozitivnih stvari,
imamo mnogo posla da bismo sustigli Mercedes, ali nije nemoguće. Vjerujem da
možemo da smanjimo zaostatak. Neće biti lako, zaostatak je znatan, posebno u
jednom krugu. Moramo da otkrijemo da li je to snaga ili baterija, ali bolidi su
podjednako brzi kroz krivine i moramo da nastavimo", ocijenio je
najuspješniji vozač Formule 1 sa 105 pobjeda.
Naredna trka u šampionatu vozi se 15.
marta za Veliku nagradu Kine.


