• 16.02.2026.
  • Kadifa Murtić

Krajem godine izgradnja nove zgrade Univerziteta u Bihaću

Krajem  godine izgradnja nove zgrade Univerziteta u Bihaću

Prilog pripremila: Irma Redžepagić


  • U Bihać krajem godine očekuje se početak izgradnje nove zgrade Univerziteta u Bihaću, jednog od najznačajnijih infrastrukturnih projekata od osnivanja ove visokoškolske ustanove. Riječ je o investiciji vrijednoj oko 10 miliona maraka, koja bi trebala značajno unaprijediti uslove rada, nastave i naučno-istraživačkog djelovanja.

BIHAĆ, 16. februara - Prema riječima Atifa Hodžića, rektora Univerziteta u Bihaću, u proteklim godinama Vlada Unsko-sanskog kantona osigurala je 100.000 maraka, dok je ove godine izdvojeno dodatnih 300.000 maraka za pribavljanje prostorno-planske dokumentacije. Nakon dobijanja građevinske dozvole, stvorit će se uslovi za apliciranje prema Vlada Federacije Bosne i Hercegovine radi osiguranja sredstava za realizaciju projekta.

 

 

PODIJELI
IZVOR
RTV USK,

POVEZANE VIJESTI

Učitavam ...

Anketa

Šta očekujete s obzirom na situaciju u svijetu i šta smatrate objektivno mogućim refleksijama u području bh ekonomije???
Newsletter