- 15.09.2025.
- Kadifa Murtić
Konferencija o komunikacijama i izvještavanju o genocidu u Srebrenici okupila više od 40 učesnika u Memorijalnom centru u Potočarima
- Više od 40 učesnika okupilo se u Memorijalnom centru u Potočarima kako bi prisustvovalo Konferenciji o komunikacijama i pristupu izvještavanju o genocidu u Srebrenici.
Potočari, 15. septembra - Pokrovitelj događaja
je Britanska ambasada u BiH i Ujedinjeno Kraljevstvo. Cilj konferencije je
uporediti domaće i strano izvještavanje o Srebrenici i samom genocidu, koji se,
uprkos poruci "nikad nikome više", danas ponavlja u Gazi.
Bitnost novinarstva time postaje još veća, jer
zahvaljujući bilješkama i izvještajima istina nastavlja da se širi.
Konferenciji u Potočarima prisustvuje i kolegica Ajša Pehlić


