• 07.10.2024.
  • RTV USK

Koalicija 'Pod lupom' dala ocjenu ovogodišnjim lokalnim izborima

Koalicija 'Pod lupom' dala ocjenu ovogodišnjim lokalnim izborima

- Koalicija „Pod lupom“ je na danas posljednjoj medijskoj aktivnosti ocijenila ovogodišnje lokalne izbore slične onima iz 2020. godine. Prijavili su 161 teže kršenje izbornih pravila, a njihovi predstavnici zabilježili su i 36 prekršaja za vrijeme izborne šutnje. Parametri pokazuju da na mjestima gdje se odvijalo pilotiranje izbornih tehnologija unaprijedio legalitet izbora. Uz posmatrače na Unsko-sanskom kantonu, proces su pratili i predstavnici Ministarstva unutrašnjih poslova USK, koji će fizičko obezbjeđenje izbornih materijala vršiti u narednih četiri do pet dana.

SARAJEVO/BIHAĆ, 07. oktobra - Izborni dan na najvećem broju biračkih mjesta u Bosni i Hercegovini protekao je u skladu sa izbornim pravilima. U odnosu na prethodne izbore, posmatrači „Pod lupom“, imali su 4 puta više primjedbi na proces glasanja, te da su „na izborni dan zaprimila 67 prijava građana koje se odnose na kršenje izborne šutnje, kupovinu glasova, stranački propagandni materijal oko biračkih mjesta“ kazali su iz Koalicije „Pod lupom“. 

PODIJELI
IZVOR
FENA,AA,BHRT,

POVEZANE VIJESTI

Učitavam ...

Anketa

Anketa: Uzimajući u obzir ono što je sablaznilo bh javno mnijenje u događajima zabilježenim u Tuzli i Sarajevu, pitamo vas da li je to uticalo na vaš stav i povjerenje koje imate u policiju, sigurnost i borbu protiv svih društvenih anomalija.
Newsletter