- 16.05.2026.
- RTV USK,
KERIM ALAJBEGOVIĆ SE OPROSTIO OD SALZBURGA: Alajbegović bi naredne sezone mogao napustiti Bayer Leverkusen
- U poruci upućenoj navijačima, Alajbegović je
zahvalio klubu na ukazanom povjerenju i istakao da je uživao tokom boravka u
Salzburgu...
SARAJEVO, 16. maja - Bosanskohercegovački nogometaš
Kerim Alajbegović oprostio se u subotu od austrijskog Red Bull Salzburga nakon
jedne sezone u kojoj je ostvario zapažene nastupe.
U poruci upućenoj navijačima, Alajbegović je
zahvalio klubu na ukazanom povjerenju i istakao da je uživao tokom boravka u
Salzburgu.
„Dočekan sam veoma toplo i zahvaljujem klubu što mi
je omogućio da se tako dobro razvijam. Zaista sam uživao na terenu i želim
klubu sve najbolje u budućnosti“, naveo je Alajbegović.
On je u Salzburg stigao na početku sezone iz Bayer
Leverkusena za dva miliona eura, a nakon 43 nastupa, u kojima je postigao 12
golova i upisao četiri asistencije, njemački klub je aktivirao otkupnu klauzulu
i vratio ga za osam miliona eura.
Prema navodima medija, Alajbegović bi naredne
sezone mogao napustiti Leverkusen, s obzirom na to da klub razmatra njegovu
prodaju italijanskoj Romi.


