- 10.05.2026.
- RTV USK,
IZ IRANA ZAPRIJETILI AMERIKANCIMA U SLUČAJU NOVOG NAPADA NA BRODOVE: 'Čekamo komandu za paljbu'
- Komanda Zračnih snaga Iranske revolucionarne garde kao i mornarica oglasili su se te su poslali poruku Sjedinjenim Američkim Državama da ni slučajno ne pokušavaju napadati iranske tankere za naftu...
SARAJEVO, 10. maja - U kraćem saopćenju mornarice, IRGC je naveo kako će uzvratiti žestoko na svaki napad.
"Svaki napad na iranske tankere
za naftu i komercijalne brodove rezultirat će teškim napadom na jedan od
američkih centara u regiji i neprijateljske brodove", saopćili su.
Povodom trenutne situacije oglasio se
i brigadni general Zračnih snaga IRGC-a Seyyed Majid.
"IRGC-ove rakete i bespilotne
letjelice su usmjereni na američke ciljeve u regiji i neprijateljske brodove
agresora. Čekamo komandu za paljbu", poručio je.
Američki predsjednik Donald Trump
ranije se oglasio te je rekao kako uskoro očekuje odgovor Teherana na američki
mirovni plan te da, za sada krhko primirje, ostaje na snazi.



