- 11.05.2026.
- RTV USK,
IRAN PUSTIO DOBITNICU NOBELOVE NAGRADE NARGES MOHAMMADI: Uz kauciju zbog pogoršanog zdravstvenog stanja
- Dobitnici Nobelove nagrade za mir Narges Mohammadi, nakon 10 dana hospitalizacije u Zanjanu, odobrena je suspenzija kazne uz visoku kauciju, saopćila fondacija aktivistkinje...
ISTANBUL, 11. maja - Iranske vlasti pustile su dobitnicu Nobelove nagrade za mir Narges Mohammadi uz kauciju zbog rastuće zabrinutosti zbog pogoršanja njenog zdravstvenog stanja, nakon čega je prebačena u bolnicu u Teheranu, saopćila je njena fondacija.
"Dobitnici Nobelove nagrade za mir Narges Mohammadi, nakon 10 dana hospitalizacije u Zanjanu, odobrena je suspenzija kazne uz visoku kaucij
"Njen transfer vozilom hitne pomoći je završen i sada se nalazi u bolnici Tehran Pars, gdje će je liječiti njen vlastiti medicinski tim", navela je fondacija na društvenoj mreži X.u."
U
saopćenju je također citiran njen advokat Mostafa Nili, koji je rekao da je
Mohammadi u nedjelju puštena iz bolnice u Zanjanu nakon što su vlasti
suspendovale njenu kaznu kako bi joj omogućile medicinsko liječenje.
"Prebačena
je vozilom hitne pomoći u bolnicu Pars u Teheranu, gdje je
hospitalizovana", navela je fondacija citirajući Nilija.
Suprug Mohammadi, Taghi Rahmani, koji živi u Parizu, također je na mreži X potvrdio da je prebačena u bolnicu Pars.


