• 16.06.2025.
  • RTV USK,

Inspektori Porezne uprave FBiH izvršili 118 kontrola, sankcionirane nepravilnosti...

Inspektori Porezne uprave FBiH izvršili 118 kontrola, sankcionirane nepravilnosti...

-     Inspektori Porezne uprave Federacije BiH izvršili su u petak 13. juna 118 inspekcijskih nadzora na području pet kantona...

SARAJEVO, 16. juna - Kontrolama su bili obuhvaćeni porezni obveznici koji obavljaju djelatnost ugostiteljstva, trgovine, pekarstva, prodaje mesa i mesnih proizvoda, građevinarstva i druge uslužne djelatnosti.

U inspekcijskim nadzorima zatečeno je 375 prijavljenih radnika i 22 neprijavljena radnika. Otkriveno je deset objekata koji su obavljali djelatnost bez odobrenja za rad, osam poreznih obveznika koji nisu imali instaliran fiskalni uređaj dok njih 38 nije evidentiralo promet putem fiskalnog uređaja. 

Zbog utvrđenih nepravilnosti zapečaćeno je 14 objekata i u 54 kontrole izdati su prekršajni nalozi s ukupno izrečenim novčanim kaznama u iznosu 138.750,00 KM. 

Na području Unsko-sanskog kantona izvršeno je 18 kontrola u kojima je zatečeno 69 prijavljenih radnika, dva objekta nisu imala odobrenje za rad nadležnog organa, jedan obveznik nije imao instaliran fiskalni uređaj dok šest obveznika nisu evidentirali promet. 

Zbog utvrđenih nepravilnosti zapečaćen je jedan objekt i u osam kontrola izdati su prekršajni nalozi s ukupno izrečenim novčanim kaznama u iznosu 19.600,00 KM.

 

PODIJELI
IZVOR
RTV USK, FENA, Klix.ba,

POVEZANE VIJESTI

Učitavam ...

Anketa

Šta očekujete s obzirom na situaciju u svijetu i šta smatrate objektivno mogućim refleksijama u području bh ekonomije???
Newsletter