- 01.11.2024.
- Kadifa Murtić
Broj poginulih u Novom Sadu porastao na 11, spasilačke ekipe i dalje na terenu
- U padu nadstrešnice Željezničke stanice u Novom Sadu teško su stradali građani koji su se našli ispred stanice.
Regija, 1. novembra - Prema najnovijim
podacima koje je iznio ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić, danas da je 11
ljudi nastradalo u nesreći izazvanoj urušavanjem nadstrešnice na staroj zgradi
Željezničke stanice u Novom Sadu.
Dačić je rekao da je dvoje ljudi u bolnici te da je jedna
osoba u teškom stanju s obzirom na to da joj je amputirana noga. Ekipe za
spašavanje su na terenu.
"Dvoje je još u bolnici i oni su preživjeli, s
tim što je stanje jednog od njih teško, noga je amputirana, dvoje je još ispod
ruševina. Imamo kontakt sa dvoje ljudi, radi se na tome da se izvuku živi",
kazao je Dačić.
Kako je izjavila direktorka Kliničkog centra Vojvodine
Vesna Turkulov, oni su u veoma teškom stanju, dvoje su trenutno u operacionoj
sali, dok je jedna osoba na dijagnostici.
Grad Novi Sad proglasio je Dane žalosti za naredna tri
dana, počevši od sutra, 2. novembra.


