- 17.05.2026.
- Kadifa Murtić
Bayern se oprostio od trojice važnih igrača nakon što je osvojio titulu prvaka Njemačke
- Bayern je u 5:1 pobjedi protiv Kölna podigao trofej Bundeslige, a uoči posljednje ovosezonske domaće utakmice klub se oprostio od trojice igrača koji odlaze na kraju sezone - Leona Goretzke, Raphaëla Guerreira i Nicolasa Jacksona.
SPORT, 17. maja - Posebno emotivan bio je oproštaj od Goretzke, koji je bio
ključni član jedne od najuspješnijih Bayernovih generacija pa su ga navijači na
Allianz Areni ispratili glasnim aplauzom i transparentima.
Goretzka
se tokom osam godina profilisao kao jedan od vođa u svlačionici, a navijači su
ga izuzetno cijenili zbog njegove borbenosti i predanosti klubu.
U
posljednjim sezonama nije uvijek bio u prvom planu, ali je ostao važan dio
ekipe i igrač od povjerenja u ključnim utakmicama.
Upisao
je 311 nastupa uz 51 pogodak i 53 asistencije, a povezuju ga s Milanom gdje će
najvjerovatnije nastaviti karijeru.
Od
navijača se oprostio i Portugalac Guerreiro koji je bio izuzetno koristan igrač
u rotaciji, pokrivajući razne pozicije gdje god je bilo potrebno.
Upisao
je 94 nastupa uz 14 pogodaka i osam asistencija za Bayern otkad je stigao u
ljeto 2023. iz Borussije Dortmund, a spominje se da je Benfica zainteresovana
za dovođenje 32-godišnjeg Portugalca.
Klub
napušta i napadač Nicolas Jackson, koji se nakon isteka posudbe vraća u
Chelsea, a Senegalac je ove sezone bio zamjena za Harryja Kanea upisavši 11
pogodaka i četiri asistencije u 34 nastupa.

