• 23.03.2026.
  • RTV USK

BARBAREZ PRED VELS: Imamo šansu, ali ključ je hrabrost

BARBAREZ PRED VELS: Imamo šansu, ali ključ je hrabrost

Selektor BiH poručuje da Zmajevi nisu izgubili na gostujućim utakmicama od novembra 2024. i očekuje borben nastup u Kardifu

SARAJEVO/N1, 23. mart - Selektor fudbalske reprezentacije Bosna i Hercegovina, Sergej Barbarez, održao je press konferenciju pred polufinalni baraž za Svjetsko prvenstvo protiv Vels u Kardifu, ističući da njegova ekipa ima realne šanse, ali da ključ uspjeha leži u hrabrosti i zajedništvu.

Na spisku Zmajeva ostalo je 24 igrača, nakon što je Dennis Hadžikadunić zbog povrede samovoljno odustao od nastupa. Barbarez je naglasio da su svi igrači spremni i motivisani, te da su imali dovoljno vremena za analize protivnika i pripremu strategija.

“Ne treba precijeniti protivnika, ali svima mora biti jasno da smo igrali protiv Rumunije i Austrije bez nekoliko standardnih igrača i pokazali kvalitet. Realno se nadamo da možemo pružiti dobru partiju i konkurisati,” rekao je Barbarez.

Najveća prijetnja Velšana je, prema selektoru, Harry Wilson, ali Bosna i Hercegovina može kontrolisati igru i iskoristiti zajedništvo i iskustvo iskusnih igrača poput Edina Džeke i Seada Kolašinca.

Barbarez je posebno istakao doprinos mladih igrača, poput Jove Lukića i Nidala Čelika, koji su donijeli energiju i samopouzdanje u ekipu. Posljednji trening će biti održan na stadionu Koševo kako bi ekipa ostala fokusirana i zadržala taktičku diskreciju pred utakmicu u Kardifu.

Selektor je poručio: “Najvažnija stvar je hrabrost. Taktika i sistemi manje su važni kada se igra pred uzavrelom engleskom atmosferom. Svako ima dozvolu da pogriješi, ali cilj je kako reagujemo nakon greške. To je ključ uspjeha.”


PODIJELI
IZVOR
Klix.ba

POVEZANE VIJESTI

Učitavam ...

Anketa

Prema dostupnim i aktuelnim informacijama pred poljoprivrednicima u BiH ove godine bit će daleko više problema nego ranijih godina, čak i nepremostivih, a s obzirom na prekomjeran uvoz iz inostranstva, poskupljenje goriva i repromaterijala, sjetva i značajniji urod za najveći broj poljoprivrednika je skoro nemoguća misija. U svemu što zabrinjava jeste i generalni odnos države prema potrebama i zaštiti domaće proizvodnje. Ima li objektivno mogućih rješenja i političke volje da se sačuva bh poljoprivreda – pitanje je na koje očekujemo vaš odgovor od ponuđenih.
Newsletter