USPJESI USK SPORTAŠA: POBJEDE ODBOJKAŠICA BIHAĆA I KOŠARKAŠA CAZINA

• AUTOR: Anis Pašalić
  • 20.03.2017 - 14:56
  • 169

UOK BIHAĆ - SMEČ ŠIROKI BRIJEG 3:1/25:23, 21:25, 14:25, 28:30/

BIHAĆ, 20. marta - Nakon što su regularni dio sezone u okviru Prve odbojkaške lige članice UOK Bihać završile bez poraza i u doigravanju za ulazak u premijerligaško društvo nastavile su pobjedonosni niz. Bišćanke su sinoć u prvoj utakmici pley off-a na gostovanju u Širokom Brijegu bile bolje od odbojkašica Smeč Široki Brijeg rezultatom 3:1, po setovima 25:23, 21:25, 14:25, 28:30. Odmah po rezultatu je vidljivo da je samo prvi set u koji su  gotovo iz autobusa nakon višesatne vožnje ušle,   pripao domaćim odbojkašicama, sve ostalo nakon razgibavanja i zagrijavanja bilo je na strani Bišćanki. Uzvrat je na rasporedu naredne nedelju u 16 sati i 30 minuta i nakon rezultata iz prvog meča mislimo da će to biti samo formalnost i jedan malo jači trening za finalni okršaj odnosno za ulazak u Premijer ligu. U drugom polufinalu odbojkašice Smeč Lukavac poražene su na svom parketu od SOK Mostar sa 3:2, pa pretpostavljamo da će se borba za najviši rang voditi između Mostarki i Bišćanki.

KK ŽIVINICE -KK CAZIN  66:72 (22:17,22:16,10:18,12:21)

CAZIN, 20. marta -Velikom pobjedom u gostima 72:66 po četvrtinama 22:17,22:16,10:18,12:21 nad domaćom ekipom Živinica, košarkaši KK Cazin su jedno kolo prije kraja osigurali učešće u playoffu za ulazak u kvalitetnu A1 ligu FBiH. Igrajući protiv direktnog konkurenta za playoff Cazinjani su slabije odigrali prvo poluvrijeme ali su zato u drugom pokazali zašto su glavni konkurenti za ulazak u A1 ligu. Najefikasniji u redovima Cazinjana bili su Manjgo sa 21, odnosno Omanović sa 17.

„Neodgovorno smo ušli u meč jer smo prethodno kolo gledajući ekipu Živinica u Bihaću zaključili da smo bolja ekipa i mislili lako ćemo, međutim nismo znali da Živinice imaju takvu košarkašku publiku njih oko 800 od prve do zadnje minute bodrili su svoje momke i bili im šesti igrač.Ipak u drugom poluvremenu igrali smo čvrstu i odgovornu odbrau tako da su nam uspjeli dati samo 22 koša,a zabili smo skoro duplo što je bilo dovoljno za ovu važnu pobjedu. Čestitam svojim suigračima, a i živiničkoj publici i igračima kapa dole za fer igru i nadasve korektno navijanje“, rekao je nakon utakmice kapiten KK Cazin Emir Kapić.