- Bh. teniser Mirza Bašić (218. ATP) plasirao se u treće finalno kolo kvalifikacija za posljednji Grand Slam sezone - US Open

• AUTOR: rtvusk,agencije
  • 22.08.2019 - 16:35
  • 102

SPORT, 22. augusta - Bašić je danas bio bolji od Ekvadorca Emilija Gomeza (171. ATP) nakon gotovo dva sata igre te pobjede u dva seta rezultatima 7:6, 6:2. Bašić će za ulazak na US Open igrati protiv boljeg iz meča između Nijemca Mische Zvereva (292. ATP) i Kolumbijca Santiaga Giralda (231  igrača na  ATP).

......................................................

Nogometaši Dinama za kojeg igraju  Izet Hajrović i Amer Gojak, pobijedili su na Maksimiru u prvoj utakmici play-offa Lige prvaka ekipu Rosenborga rezultatom 2:0 i tako uoči revanša u Norveškoj došli na korak do plasmana u grupnu fazu elitnog evropskog klupskog takmičenja. Pobjednik je već riješen u prvom poluvremenu , kada su postignuta oba pogotka. Bivši bh. reprezentativac Izet Hajrović igrao je od prve minute za pobjedničku ekipu, a u 64. minuti zamijenio ga je aktuelni Zmaj Amer Gojak.

..............................................................................

Gradski Karate klub JION PEB BIHAĆ, obavio pripreme u Hrvatskoj sa Karate savezom Primorsko – goranske županije.  Seminar i treninizi  održani su  u Bihaću od 15..-18.08.2019.godine , a  kojke je vodio je Svjetski prvak u karateu iz Republike Srbije  Slobodan Bitević.Sve ove aktivnosti su popraćene dolaskom drugim klubova iz Bosne i Hercegovine i regiona, a sve u sklopu priprema za 14. Prvenstvo Federacije Bosne i Hercegovine za kadete, juniore i  takmičare U-21 koje će se održati u Jajcu, te Državno takmičenje  Bosne i Hercegovine.