- Održano prvenstvo BiH za mlađe kadete na kojem su članovi Judo kluba Bihać ponovo ostvarili uspješan nastup

• AUTOR: rtvusk
  • 12.05.2019 - 18:59
  • 209

BIHAĆ, 12. maja - Na judo prvenstvu BiH za mlađe kadete veoma dobre rezultate ostvarili su članovi Judo kluba Una iz Bihaća. Orhan Rekić je u kategoriji do 66 kg osvojio zlatnu medalju i titulu prvaka BiH, a i isti uspjeh ostvarila je i Hana Midžić u kategoriji do 48 kilograma. Nataša Beronja je u kategoriji do 48 kg osvojila bronzanu medalju. Orhan Rekić i Hana Midžić nastupit će na prvenstvu Balkana za mlađe kadete a koje će se polovinom juna održati u Makedoniji.

Članovi Judo kluba Una bil isu veoma uspješni i na Međunarodnom kupu „Dugave“ u Zagrebu. Alma Budimlić u kategoriji do 25 kg u konkurenciji djevojčica do 8 godina i Amar Begić u kategoriji do 21 kg u konkurenciji dječaka do 8 godina osvojili su srebrene medalje, dok su Isa Durak u kategoriji do 24 kg u konkurenciji dječaka do 8 godina i Ahmed Skenderović u kategoriji preko 55 kg, osvojili bronzane medalje. Na ovom takmičenju nastupili su takmičari iz 36 klubova iz Moldavije, Slovenije, Srbije, Hrvatske i BiH.