- Bh. zmajevi pobijedili Armeniju, Džanan Musa predvodio LI Netse do nove pobjeda, a Damir Džumhur zbog povrede predao bez borbe meč Čekinatu

• AUTOR: rtvusk
  • 24.03.2019 - 16:30
  • 140

SPORT, 24. marta - Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je sinoć na Grbavici selekciju Armenije sa 2:1, u prvom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Golove za BiH postigli su Rade Krunić u 33. i Deni Milošević u 81. minuti, dok je stijelac za Armeniju bio Henrikh Mhkitaryan u 90. minuti iz penala. Izabranici selektora Roberta Prosinečkog su do prvog trijumfa došli teže od očekivanog, s obzirom na to da su gosti pružili izuzetno snažan otpor, posebno u drugom poluvremenu. U utorak slijedi mnogo teži susret naših zmajeva sa Grčkom u Zenici. Kapiten reprezentacije Bosne i Hercegovine Edin Džeko nije se uspio upisati u strijelce u 100. nastupu za BiH.

Košarkaši Long Islanda savladali su Wisconsin kod kuće rezultatom 126:125.

Netse je i u ovom meču do pobjede vodio fenomenalni Džanan Musa. Naš košarkaš je susret završio sa 27 poena, 7 skokova, 6 asistencija i 2 ukradene lopte i tako potvrdio da se nalazi u odličnoj formi.

Damir Džumhur je bez borbe predao meč drugog kola Marku Čekinatu na Mastersu u Miamiju.

Naš najbolji teniser je jučer savladao kvalifikanta Christophera Eubanksa rezultatom 2:1 u setovima, no u trećem setu žalio se na bolove u leđima zbog kojih je i uzeo medicinski time-out. Ispostavilo se da Damir nije uspio zaliječiti povredu, te je odlučio zbog toga odustati od turnira.