• U BIHAĆU ZASJEDALA VLADA UNSKO-SANSKOG KANTONA
  • SSDMiS: NOVCEM OD ČLANARINA KUPLJENA ZAŠTITNA OPREMA I SREDSTVA ZA DEZINFEKCIJU
  • VRIJEME SUTRA: TOKOM JUTRA SUNČANO, POSLIJEPODNE RAZVOJ NAOBLAKE

ŠPANIJA SAVLADALA FRANCUSKU I PLASIRALA SE U FINALE EVROPSKOG PRVENSTVA

ZAGREB, 26. januara (AA) - Rukometaši Španije su u utakmici polufinala Evropskog rukometnog prvenstva u zagrebačkoj Areni savladali selekciju Francuske rezultatom 27:23 te se tako plasirali u finale, javlja Anadolu Agency (AA).

Španija je odlično igrala u prvom poluvremenu koje su riješili u svoju korist sa 15:9 te su već tada imali značajnu prednost protiv favoriziranih Francuza.

Rukometaši Francuske su se u nastavku probudili pa su u jednom momentu stigli i na tri gola zaostatka, ali je Španija ipak do kraja uspjela sačuvati prednost te slaviti sa 27:23.

Najefikasniji u redovima Španaca bio je Sole sa sedam golova, dok je Sorhaindo s pet golova bio najbolji pojedinac kod Francuza.

Španija će u finalu igrati protiv pobjednika meča između Danske i Švedske, koji se igra večeras s početkom od 20:30 sati.