KVALIFIKACIJE ZA EURO 2020: ARMENIJA – BIH 1:1

- Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine danas u okviru šestog kola grupe “J” kvalifikacija za EURO 2020. na Republičkom stadionu u Yerevanu odmjerava snage sa Armenijom. Direktan prijenos utakmice pratite na BH Radiju 1

• AUTOR: BHRT,rtvusk
  • 08.09.2019 - 16:10
  • 156

SPORT, 8. septembra - Rezultat nakon provog poluvremena u Yerevanu glasi 1:1. Nogometaši Armenije poveli su već u 4. minuti golom Mkhitaryana. Do poravnanja Zmajevi stižu deset minuta kasnije. Pogodak postiže Edin Džeko.

BiH u ovom meču nastupa u sastavu: Šehić, Bičakčić, Todorović, Kolašinac, Bešić, Višća, Pjanić, Džeko, Cimirot, Gojak i Zukanović.

Pravdu na današnjem susretu dijeli francuski arbitar Benoit Bastien.

Pobjedom nad Lihtenštajnom (5:0) reprezentacija BiH probila se na treće mjesto grupe J, a negativnu gol-razliku od minus dva gola pretvorila u pozitivnu od tri gola (10:7), te se tako vratila se u igru za plasman na EURO 2020. Armenija se nalazi na četvrtoj poziciji sa bodom manje.

Uoči nedjeljne iz bh. tabora su najavili da su došli po tri boda. Prema riječima selektora Roberta Prosinečkog svjesni su da su Armenci izuzetno neugodan rival, ali i da nemaju pravo na grešku do kraja kvalifikacija za EURO 2020.

On je pokušao objasniti i šta je uzrok lošijih igara bh. tima u drugom poluvremenu utakmica u aktuelnim kvalifikacijama.