JUDO KLUB "IPPON" BIHAĆ

- Zasigurno jedan od najboljih rezultata kluba, koji je najmladji Dzudo kolektiv u BiH. Danas je u studiju bila i Zana Henda, koja je 2.marta u Banjaluci na Državnom prvenstvu osvojila srebrenu medalju. O samom Klubu, članovima i planovima za budućnost govorio je Edi Sadiković, sekretar Kluba.

• AUTOR: rtvusk
  • 14.05.2019 - 13:18
  • 269

BIHAĆ, 14.maja - Iako egzistiraju tek od maja pršle godine, Judo Klub "iPPON" iz Bihaća bilježi značajne rezultate na brojnim takmičenjima u kojima su uzeli učešće. Na Prvenstvu Bosne i Hercegovine za juniore i starije djecake, koje je održano u subotu, Ipponasi su se predstavili sa 2 takmicara. Nastupili su Alem Čaušević (-90kg juniori) i Muhammed Mehmedović(+73kg stariji pioniri). Odlične borbe prikazao je Muhammed i tako osvojio 3.mjesto i bronzanu medalju. Malo više sportske sreće i sudijske pravednosti je dijelilo našeg Muhammeda od najvišeg postolja, ali u idućem periodu će sigurno doći i zlatna medalja. Zasigurno jedan od najboljih rezultata kluba, koji je najmladji Dzudo kolektiv u BiH. Danas je u studiju bila i Zana Henda, koja je 2.marta u Banjaluci na Državnom prvenstvu osvojila srebrenu medalju. O samom Klubu, članovima i planovima za budućnost govorio je Edi Sadiković, sekretar Kluba.