• JUBILEJ SA OPTIMIZMOM: BUŽIM DANAS OBILJEŽIO 25. GODIŠNJICU PROGLAŠENJA OPĆINE
  • NERADNIM DANOM U F BIH PROGLAŠEN 2. MART 2020. GODINE
  • U FEDERACIJI BIH POVEĆAVA SE BROJ MALOLJETNIH MIGRANATA, POSTAVLJA SE PITANJE KO ĆE O NJIMA VODITI BRIGU
  • DIPLOMATSKI ZIMSKI BAZAR 2019: DODIJELJENO 249.000 KM UDRUŽENJIMA KOJA RADE SA DJECOM I MLADIMA

EURO 2018 U RUKOMETU: HRVATSKA SAVLADALA BJELORUSIJU U UTRCI ZA PLASMAN U POLUFINALE

ZAGREB, 18. januara (AA) - Rukometaši Hrvatske su u prvom kolu Grupe I Evropskog prvenstva u Hrvatskoj savladali Bjelorusiju rezultatom 25:23, te tako napravili prvi korak ka plasmanu u polufinale, javlja Anadolu Agency (AA).

Selekcija Hrvatske je u prvom poluvremenu igrala mnogo bolje te se na odmor otišlo kod rezultata 15:12 za domaćina EP-a.

Bjelorusija je u nastavku pružila snažniji otpor, ali je favorizirana Hrvatska na kraju ipak uspjela slaviti sa konačnih 25:23.

Stepančić i Mamić su postigli po pet pogodaka za selekciju Hrvatske, dok je u Bjelorusiji Jurinok bio najefikasniji sa šest pogodaka.

Ranije u četvrtak, rukometaši Norveške su u utakmici drugog kruga Evropskog prvenstva savladali selekciju Srbije rezultatom 32:27, čime su Srbijanci izgubili sve šanse za plasman u polufinale ovog takmičenja.

U petak su na programu dva meča. Od 18.15 sati sastaju se Njemačka-Češka, dok je duel Slovenija-Danska na programu od 20.30.