DŽUMHUR SE PLASIRAO U OSMINU FINALA ATP CHALLENGERA U BRATISLAVI

- Najbolji bh. teniser Damir Džumhur se kasno sinoć plasirao u osminu finala Challengera u Bratislavi pobjedom protiv Lukasa Lacka sa 2:1 u setovima

• AUTOR: klix.ba
  • 07.11.2019 - 09:05
  • 157

SPORT, 7. novembra - Damir je do pobjede stigao nakon sat i 39 minuta igre, a činilo se da će meč trajati puno kraće kada je naš teniser osvojio prvi set rezultatom 6:4 i tako stigao u prednost.

Ipak, u drugom setu domaći predstavnik je zaigrao puno bolje, uspio je odigrati nekoliko dobrih vezanih gemova i rezultatom 6:3 poravnao je na 1:1 u setovima, pa je pobjednik odlučen u trećem setu.

Džumhur je nakon toga zaigrao puno ozbiljnije, njegovi udarci su bili precizniji, a sve je rezultiralo potpunom dominacijom i osvajanjem trećeg seta rezultatom 6:1, što mu je bilo dovoljno da se plasira u osminu finala.

U narednom krugu našeg tenisera očekuje dule protiv Emila Ruusuvuorija koji je 147. teniser svijeta.