BRKIĆ PORAŽEN U FINALU TURNIRA U ITALIJI

Brkić poražen u finalu
  • AUTOR: sportsport.ba
  • 12.08.2017 - 16:52
  • 70

CORNAIANO, 12. augusta - Bosanskohercegovački teniser Tomislav Brkić poražen je u finalu ITF Futuresa u Cornaianu od Egipćanina Mohameda Safwata. Brkić je poražen nakon 85 minuta igre sa 6:4, 6:3.

Nakon što su obojica tenisera u prvih šest gemova sigurno servirala, Safwat je uspio oduzeti servis protivniku. Stečenu prednost sačuvao je do kraja seta (6:4) i stigao do vodstva.

Egipćanin na startu drugog seta osvaja prvi break. Imao je Brkić u četvrtom gemu čak četiri break šanse, ali se Safwat izvukao iz ove situacije. Do kraja meča Egipćanin je uspio napraviti još jedan break u devetom gemu za 6:3 i pobjedu na turniru u Italiji.

ITF Futures turnir u Cornaianu igrao se za nagradni fond od 25.000 dolara.